Campionatul-Muntilor-Apuseni_2014

Campionatul de fotbal al Muntilor Apuseni – editia 2014

Competiția de fotbal pe teren redus se adresează zonelor rurale. Vor juca 17 formații din Bistra, Roșia Montană, Poiana Vadului, Poșaga, Mogoș, Arieșeni, Albac, Bucium, Horea, Ciuruleasa, Vidra, Almașu Mare, Lupșa, Avram Iancu, Vadu Moților, Sohodol și Sălciua.

Echipele au fost împărțite în patru grupe, urmând ca primele doua formații din fiecare grupă să joace sferturile de finală. Finala și festivitatea de premiere sunt programate în a treia decadă a lunii viitoare, cel mai probabil pe 23 august. Iată componența grupelor:

Grupa A – Bistra, Albac, Vidra, Ciuruleasa .  Grupa B – Lupșa, Bucium, Vadu Moților, Avram Iancu, Horea . Grupa C – Poiana Vadului, Sălciua, Almașu Mare, Roșia Montană .  Grupa D- Sohodol, Arieșeni, Poșaga și Mogoș.

SENIORI

Grupa A
# Echipa M V E I G P
1 Bistra 1 1 0 0 6-1 3
2 Vidra 1 1 0 0 6-2 3
3 Ciuruleasa 1 0 0 1 2-6 0
4 Albac 1 0 0 1 1-6 0
Grupa B
# Echipa M V E I G P
1 Horea 1 1 0 0 7-0 3
2 Lupsa 1 1 0 0 2-1 3
3 Avram Iancu 0 0 0 0 0-0 0
4 Bucium 1 0 0 1 1-2 0
5 Vadu Moților 1 0 0 1 0-7 0
Grupa C
# Echipa M V E I G P
1 Poiana Vadului 1 1 0 0 4-2 3
2 Rosia Montana 1 1 0 0 3-1 3
3 Almașu Mare 1 0 0 1 1-3 0
4 Salciua 1 0 0 1 2-4 0
Grupa D
# Echipa M V E I G P
1 Sohodol 1 1 0 0 5-3 3
2 Mogos 1 1 0 0 3-2 3
3 Poșaga 1 0 0 1 2-3 0
4 Arieseni 1 0 0 1 3-5 0

COPII

Grupa A
# Echipa M V E I G P
1 Ciuruleasa 1 1 0 0 8-2 3
2 Bistra 1 1 0 0 6-1 3
3 Albac 1 0 0 1 1-6 0
4 Vidra 1 0 0 1 2-8 0
Grupa B
# Echipa M V E I G P
1 Lupșa 1 1 0 0 4-0 3
2 Horea 1 1 0 0 4-1 3
3 Avram Iancu 0 0 0 0 0-0 0
4 Vadu Moților 1 0 0 1 1-4 0
5 Bucium 1 0 0 1 0-4 0
Grupa C
# Echipa M V E I G P
1 Salciua  1 1 0 0 7-0 3
2 Almasu Mare 1 1 0 0 5-2 3
3 Rosia Montana 1 0 0 1 2-5 0
4 Poiana Vadului 1 0 0 1 0-7 0
Grupa D
# Echipa M V E I G P
1 Sohodol 1 1 0 0 9-0 3
2 Posaga 1 1 0 0 6-1 3
3 Mogos 1 0 0 1 1-6 0
4 Arieseni 1 0 0 1 0-9 0

Legenda: M=meciuri jucate; V=victorii; E=egaluri; I=infrangeri; G=golaveraj (+/-); P=puncte

Etape Seniori/Copii

Grupa A

Etapa 1 – sâmbătă, 05.07.2014 – Bistra

ora: 16,00 Ciuruleasa. 8 – 2 Vidra (Copii)

ora: 17,00 Ciuruleasa 2 – 6 Vidra

ora: 18,00 Bistra 6 – 1 Albac (Copii)

ora: 19,00 Bistra 6 – 1 Albac

Etapa 2 – duminică, 13.07.2014 – Ciuruleasa 

ora: 16,00 Bistra 0 – 0 Ciuruleasa (Copii)

ora: 17,00 Bistra 0 – 0 Ciuruleasa

ora: 18,00 Albac 0 – 0 Vidra (Copii) 

ora: 19,00 Albac 0 – 0 Vidra 

Etapa 3 – duminică, 27.07.2014 – Ciuruleasa

ora: 09,00 Albac 0 – 0 Ciuruleasa (Copii)

ora: 10,00 Albac 0 – 0 Ciuruleasa

ora: 11,00 Vidra 0 – 0 Bistra (Copii) 

ora: 12,00 Vidra 0 – 0 Bistra 

 

Grupa B

Etapa 1 –  duminică, 06.07.2014 – Lupșa

ora: 16,00 Horea 4 -1  Vadu Moților (Copii)

ora: 17,00 Horea 7 -0 Vadu Moților

ora: 18,00 Lupșa 4 -0 Bucium (Copii)

ora: 19,00 Lupșa 2 -1 Bucium

Avram Iancu – stă

Etapa 2 – duminică, 13.07.2013 – Horea

ora: 09,00 Bucium 0 – 0 Horea (Copii)

ora: 10,00 Bucium 0 – 0 Horea

ora: 11,00 Vadu Moților 0 – 0 Avram Iancu (Copii)

ora: 12,00 Vadu Moților 0 – 0 Avram Iancu

Lupșa – stă

Etapa 3 – sâmbătă, 19.07.2014 – Avram Iancu

ora: 16,00 Vadu Moților 0 – 0 Lupșa (Copii)

ora: 17,00 Vadu Moților 0 – 0 Lupșa

ora: 18,00 Avram Iancu 0 -0 Horea (Copii)

ora: 19,00 Avram Iancu 0 – 0 Horea

Bucium – stă

Etapa 4 – duminică, 27.07.2014 – Lupșa

ora: 09,00 Avram Iancu 0 – 0 Bucium (Copii)

ora: 10,00 Avram Iancu 0 – 0 Bucium

ora: 11,00 Horea 0 – 0 Lupșa (Copii)

ora: 12,00 Horea 0 – 0 Lupșa

Vadu Moților – stă

Etapa 5 – duminică, 03.08.2014 – Cărpeniș

ora: 16,00 Lupșa  0 – 0  Avram Iancu (Copii)

ora: 17,00 Lupșa 0 – 0 Avram Iancu

ora: 18,00 Bucium 0 – 0 Vadu Moților (Copii)

ora: 19,00 Bucium 0 -0 Vadu Moților

Horea – stă

 

Grupa C

Etapa 1 – duminică, 06.07.2014 – Cărpeniș

ora: 16,00 Roșia Montană  2 – 5 Almașu Mare (Copii)

ora: 17,00 Roșia Montană 3 – 1 Almașu Mare

ora: 18,00 Poiana Vadului 0 – 7 Sălciua (Copii)

ora: 19,00 Poiana Vadului  4 – 2 Sălciua

Etapa 2 – duminică, 13.07.2014 – Sălciua

ora: 16,00 Poiana Vadului 0-0 Roșia Montană (Copii)

ora: 17,00 Poiana Vadului 0 – 0 Roșia Montană

ora: 18,00 Sălciua 0 –  0 Almașu Mare (Copii)

ora: 19,00 Sălciua 0 – 0 Almașu Mare

Etapa 3 – duminică, 27.07.2014 – Ciuruleasa

ora: 16,00 Sălciua – 0 Roșia Montană (Copii)

ora: 17,00 Sălciua 0 – 0 Roșia Montană

ora: 18,00 Almașu Mare 0 – 0 Poiana Vadului (Copii)

ora: 19,00 Almașu Mare 0  -0 Poiana vadului

 

Grupa D

Etapa 1 – duminică, 06.07.2014 – Bistra

ora: 09,00 Mogoș 1- 6 Poșaga (Copii)

ora: 10,00 Mogoș 3 – 2 Poșaga

ora: 11,00 Sohodol 9 – 0 Arieșeni (Copii)

ora: 12,00 Sohodol 5 – 3 Arieșeni

Etapa 2 – duminică, 13.07.2014 – Ciuruleasa

ora: 09,00 Sohodol 0 -0 Mogoș (Copii)

ora: 10,00 Sohodol 0 – 0 Mogoș

ora: 11,00 Arieșeni 0 – 0 Poșaga (Copii)

ora: 12,00 Arieșeni 0 – 0 Poșaga

Etapa 3 – duminică, 27.07.2014 – Lupșa

ora: 16,00 Arieșeni 0 – 0 Mogoș (Copii)

ora: 17,00 Arieșeni 0 – 0 Mogoș

ora: 18,00 Poșaga 0 – 0 Sohodol (Copii)

ora: 19,00 Poșaga 0 – 0 Sohodol

NOTĂ: După faza grupelor, va avea loc o ședință de lucru, în data de 4 august 2014 – ora 17.00 (locația va fii anunțată în săptămâna 28 iulie -1 august), pentru stabilirea terenurilor unde se vor disputa sferturile de finală, semifinalele și finalele CMA 2014!

 

Sferturi de finală – duminică, 10 august 2014:

  • Joc 1: A1 – B2 
  • Joc 2: A2 – B1 
  • Joc 3: C1 – D2
  • Joc 4: C2 – D1

Semifinale – duminică, 17 august 2014: Echipele calificate din sferturi, conform criteriului: Joc 1 (A1-B2) – Joc 3 (C1-D2)  prima semifinală, Joc 2 (A2-B1) – Joc 4 (C2-D1) a doua semifinală;

Finalele și festivitatea de premiere, pentru ediția a V-a – 23/24 august 2014 (sâmbătă, sau duminică) – se va stabili ziua desfășurării, la ședința de lucru din 4 august 2014!

Sursa:www.ajfalba.ro

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *